Informujemy, że od 1 do 31 sierpnia studenci będą mogli aplikować o stypendium naszej Fundacji na rok akademicki 2022/23.

Przypominamy, że o nasze stypendia mogą ubiegać się studenci studiów dziennych, którzy spełniają jednocześnie dwa kryteria: wysoka średnia ocen lub szczególne uzdolnienia kierunkowe i trudna sytuacja finansowa.

W tym roku, podobnie jak i inne fundacje, zwróciliśmy uwagę, że niektórzy kandydaci składają wnioski do wielu instytucji. W efekcie ci najbardziej przedsiębiorczy mają kilka stypendiów, a dla tych skromniejszych nie wystarcza środków. Dlatego możemy przyznać stypendium warunkowo: jeśli nie dostaniesz z innych Fundacji, przyznamy Ci nasze stypendium.

Przy ocenie bierzemy też pod uwagę zaangażowanie kandydata w działalność charytatywną i społeczną.

Przypominamy, że drugim etapem kwalifikacji jest rozmowa z kandydatem w siedzibie PiN-u w Bydgoszczy. Rozmowa ta jest miłym spotkaniem przy kawie, ale jeśli ktoś ma problem z dojazdem do Bydgoszczy- proszę nie składać wniosku. Tym bardziej, że raz w roku jest spotkanie Stypendystów i sympatyków Fundacji- również w Bydgoszczy.

Nasza Fundacja miała zawsze szczęście i trafiali do nas bardzo sympatyczni stypendyści, pełni pasji i życzliwości dla innych. Myślę, że nie inaczej będzie w tym roku 🙂