ZARZĄD

Grażyna Rybka – Prezes

Grazyna RybkaGrażyna jest zarówno Prezesem, jak i Fundatorem Fundacji. Od 1998 roku związana jest z firmą Drozapol-Profil SA, w której aktualnie pełni funkcję Prokurenta i Doradcy Zarządu ds. Ekonomicznych.

Od wielu lat Grażyna angażuje się w pomoc potrzebującym nie tylko w kraju, ale również zagranicą. Do tej pory nieoficjalną działalność charytatywną postanowiła przekuć w formalne ramy i dzięki temu wraz z mężem założyła Fundację.

Za działalność społeczną Grażyna Rybka została uhonorowana brązowym krzyżem zasługi przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

20150514_130617

RADA FUNDACJI

Tomasz Ziamek – Przewodniczący Rady Fundacji

Tomasz ZiamekZawodowo Tomek j pełni funkcję Dyrektora ds Inwestycji i Środków Transportu. Jego pasją jest flota samochodowa i wszystko, co się z nią wiąże, począwszy od budowy samochodów, skończywszy na zarządzaniu, modernizacji i całej ogromnej wiedzy, którą doświadczony flotowiec mieć powinien.

Prywatnie Tomek angażuje się w wiele inicjatyw społecznych, o których więcej mowa poniżej.

Od 16 roku życia, kiedy to pierwszy raz przywdział na siebie strój Świętego Mikołaja, wiedział, że pomoc innym będzie częścią jego życia. Wielokrotnie uczestniczył w akcjach pomocy innym. Jako ministrant przebierał się za Gwiazdora i bawił dzieci w Domu Dziecka w Kijaszkowie i od tego czasu corocznie w stroju Świętego przynosi uśmiech i radość tym, którzy tego potrzebują. Zaangażował się w pomoc w odbudowę i remont generalny mieszkania wielodzietnej rodziny po pożarze na bydgoskim osiedlu Błonie, potem pomagał zorganizować potrzebne materiały i transport, gdy była potrzebna pomoc rodzinie z Wilkowa przy odbudowie ich domu całkowicie zniszczonego w powodzi. Od wielu lat jako członek Rady Rodziców, a potem jej Przewodniczący bierze aktywny udział w życiu Szkoły Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy. Organizował i brał udział w spotkaniach z rodzicami i uczniami podczas dni szkoły. Organizował i brał udział w wycieczce, organizował zabawę na zakończenie klas 6. Tomkowi udało sie zorganizować kilkanaście ton pasty do zębów, którą to przekazał bydgoskim szkołom i przedszkolom. Zorganizował od dobrych ludzi wykładziny do pomieszczeń klasowych dla najmłodszych dzieci w Szkole Podstawowej, pomógł przy przygotowaniu bramy wjazdowej i ogrodzeniu w szkole, aktywnie angażuje sie corocznie w akcje pomocy najbardziej potrzebujących przed świętami. Koordynował akcję pomocy jednej rodzinie w remoncie mieszkania i zbiórce dla nich ubrań i artykułów spożywczych. W tej akcji zostało zebranych tyle artykułów, że paczki świąteczne dostało również kolejne pięć rodzin.

Od dwóch lat jako Z-ca Przewodniczącego Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 19 bierze aktywny udział w życiu szkoły. Organizował dla klas drugich Gimnazjum zabawę „połowinkową”, zorganizował dla klas drugich Gimnazjum trzydniową wycieczkę nad morze z wieloma atrakcjami.

Tomek stara się zawsze pomóc komu tylko może – koleżankom i kolegom w pracy, sąsiadom, rodzicom dzieci ze szkół. Są to czasami drobne rzeczy, ale bardzo ważne dla tego, komu się pomaga. Tomek wierzy, że ludzie są z natury dobrzy tylko czasami wstydzą sie przyznać przed innymi, jak wiele radości sprawia im dawanie czegoś innym, nawet drobiazgu, uśmiechu, wiary, dobrego słowa. Czegoś, co w odpowiedniej chwili spowoduje, że ten drugi obdarowany się uśmiechnie. Nie musi dziękować, nie dlatego to robimy.

Jest jeszcze jedno i to najważniejsze, gdyby nie pomoc innych sam nie zrobił by nic, dlatego przy każdej okazji powtarza, że nic nie musi, wszystko chce, że WARTO POMAGAĆ.

2. Piotr Jędraszczak

3. Marta Mikołajska