Marta – studentka dziennikarstwa

Marta Stypendium -miniMarta to studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Marta napisała kilka słów o pomocy, jaką otrzymała:

„Moja historia nie jest długa. Wszystko zaczęło się od marzenia… o uczelni. Po szkole średniej chciałam iść na studia. Maturę zdałam dobrze, jednak istniało poważne zagrożenie, że moja sytuacja finansowa na to nie pozwoli. Ciężko byłoby pogodzić pracę ze studiami dziennymi. I kiedy myślałam, że z moich planów nic nie będzie, ktoś wyciągnął do mnie rękę. Pani G. Rybka wyszła z inicjatywą stworzenia Fundacji PiN, która pomagałaby takim osobom, jak ja – młodym ludziom, których nie stać na podjęcie studiów.

Fundacja ma wspierać nie tylko finansowo. W zamian za stypendium my oferujemy naszą pomoc innym studentom. Jako studentka dziennikarstwa mogę zamieszczać artykuły. Student prawa mógłby drugiemu udzielić porady prawnej. Z kolei student fizyki – pomóc innemu uporać się z trudnym zadaniem itd. Nasza pomoc polegałaby po prostu na przekazywaniu innym wiedzy, którą zdobyliśmy dzięki stypendium od fundacji.

Jestem pierwszą (można powiedzieć „eksperymentalną”) stypendystką Fundacji PiN. Bardzo mi ona pomogła. Dzięki tej pomocy mogę więcej czasu poświecić na realizowanie swojego marzenia, swojej pasji. Wiem, że z Wami jest podobnie, jak było ze mną. Dlaczego więc nie mielibyśmy pomóc sobie nawzajem?”

Marta (dziennikarstwo)