Dzień dobry! Cześć!

Mam na imię Ania i jestem stypendystką Fundacji Pomoc i Nadzieja już od 3 lat.

Na co dzień studiuję dwa kierunki Automatykę i Robotykę – specjalizacja Biomechanika i Biorobotyka oraz Informatykę na Politechnice Warszawskiej. Swoją przyszłość planuję związać z biomechaniką oraz szeroko pojętą dziedziną IT.

Poza uczelnią działam w Stowarzyszeniu Studentów BEST organizującym wiele projektów na rzecz studentów Politechniki Warszawskiej m.in. Summer Coursy, Wielki Bal Studencki Karnavauli czy Inżynierskie Targi Pracy. Działam w sekcji projektu BEST Hacking League, na który składają się 24 godzinny konkurs programistyczny, warsztaty oraz maratony a także strefa IT. Dodatkowo w ramach wolontariatu udzielam korepetycji oraz organizuje warsztaty z programowania i robotyki, w projektach Podziel się Talentem czy ITforSHE. W wolnych chwilach czytam książki, jeżdżę na rolkach oraz gram w siatkówkę.

Przy tak napiętym harmonogramie tygodnia – połączeniu dwóch kierunków studiów, działalności w Stowarzyszeniu oraz aktywności w wolontariacie trudno jest wygospodarować czas na dorywczą pracę. Stypendium otrzymane z fundacji Pomoc i Nadzieja pozwala mi na pogodzenie wszystkich zainteresowań, dostarcza możliwości rozwoju bez dodatkowych trosk o sprawy materialne.

Do Fundacji trafiłam poprzez stronę internetową, zaaplikowałam i z ogromnym stresem poszłam na rozmowę kwalifikacyjną. Spędziłam dwie godziny z panią Grażynką, na rozmowie o sytuacji rodzinnej, o wynikach w nauce czy planach na studia. Lecz nie tylko, okazało się, że Pani Grażynka jest kobietą o ogromnym sercu, z którą można porozmawiać na praktycznie każdy temat, a zdecydowanie szczególnie nam bliskie –  książki i zamiłowanie do podróży.

Jednakże Fundacja to nie tylko pomoc materialna, Fundacja to ludzie, Fundacja to wsparcie i troska, to również pełna świadomość, że gdzieś obok mamy wyjątkowych ludzi, do których możemy zwrócić się z każdą troską, mając pewność wysłuchania czy udzielenia nam dobrej rady.

Fundacja to również optymistyczne patrzenie na świat w najbardziej pochmurne dni. Państwo Rybka dali mi nadzieję, wiarę we własne możliwości, a także motywację do działania. Dodatkowo są pięknym wzorem –  wzorem ludzi sukcesu, którzy wspinając się na szczyty, nie zapomnieli o pomocy innym osobom. Są ludźmi, którzy, nie tylko pomagają, ale dzielą się swoim doświadczeniem, przekazują piękne wartości oraz udzielają wsparcia mentalnego.

Fundacja Pomoc i Nadzieja to również kilkoro innych współpracowników –  zawsze pozytywnych, uśmiechniętych i skorych do pomocy.

Już kończąc –  jestem zaszczycona mogąc być częścią Fundacji, częścią społeczności młodych i ambitnych studentów. Otrzymanie stypendium to nie tylko pomoc finansowa, to również nagroda, ogromne wyróżnienie oraz zwieńczenie corocznej pracy w szkole, na uczelni czy w życiu.